Doskonałe właściwości pleksi (akrylowe)

- Dec 31, 2020-

Akryl (pleksi) ma następujące doskonałe cechy:

(1) Bardzo przejrzyste. Pleksi jest obecnie najbardziej doskonały materiał przezroczysty polimer, z przepuszczalnością światła 92%, która jest wyższa niż szkła. Lampa lampy słonecznej zwana sztucznym małym słońcem wykonana jest z kwarcu, ponieważ kwarc może całkowicie przenosić promienie ultrafioletowe. Zwykłe szkło może przenosić tylko 0,6% promieni ultrafioletowych, ale szkło organiczne może przenosić 73%.
(2)Wysoka wytrzymałość mechaniczna. Względna masa cząsteczkowa pleksi wynosi około 2 milionów. Jest to długołańcuchowa mieszanka polimerowa, a łańcuchy tworzące cząsteczki są bardzo miękkie. Dlatego siła pleksi jest stosunkowo wysoka, a jego odporność na rozciąganie i uderzenia są 7 ~ wyższe niż zwykłe szkło. 18 razy. Istnieje rodzaj pleksi, który został podgrzany i rozciągnięty, w którym segmenty molekularne są rozmieszczone w bardzo uporządkowany sposób, co znacznie poprawia wytrzymałość materiału. Użyj paznokcie przeniknąć tego rodzaju pleksi, nawet jeśli gwóźdź przenika, nie będzie żadnych pęknięć na pleksi. Ten rodzaj pleksi nie rozpadnie się na kawałki po przeniknięciu przez kulę. Dlatego rozciągnięty pleksi może być używany jako szkło kuloodporne, a także jako osłona kokpitu w samolotach wojskowych.
(3)Lekka waga. Gęstość pleksi wynosi 1,18 kg/dm3. Waga materiału tego samego rozmiaru jest tylko połowa zwykłego szkła, a 43% metalicznego aluminium (należącego do metalu lekkiego).
(4)Łatwy do przetworzenia. Pleksi można nie tylko wyciąć tokarką i wywiercić za pomocą wiertarki, ale także można je łączyć w różne kształty za pomocą acetonu, chloroformu itp., a także mogą być przetwarzane w samolotach przez formowanie rozdmuchowe, wtrysk, wytłaczanie i inne metody formowania tworzyw sztucznych. Pokrywy kokpitu są tak małe, jak protezy i tace dentystyczne.